افزایش حریم خصوصی و مقیاسپذیری در Litecoin 2.0

تاریخ انتشار: 1399/3/31

Litecoin 2.0 update

چارلی لی، خالق Litecoin، در مورد به روزرسانی آینده MimbleWimble که با هدف تقویت قابلیت مقیاس پذیری و حفظ حریم خصوصی این رمزارز میباشد، بحث کرد.

لی خاطرنشان کرد: ورژن جدید Litecoin قادر به ارائه ی مقیاس پذیری بهتری نسبت به سایر پروتکل ها با محوریت حفظ حریم شخصی مانند Monero یا Z-Cash خواهدبود.

وی گفت: "حفظ حریم شخصی در این ورژن نسبت به سایر ورژن ها به مراتب بهتر است."

لی در مورد ریسکهای موجود آن، به "تورم پنهان"، مسئله ای که معمولا روی سکه های حفظ حریم شخصی تاثیر میگذارد، اشاره کرد. این ریسک میتواند به هکرها این امکان را بدهد که مبالغ نامحدودی از سکه ها را جعل کنند.

هرچند، "این ریسک قابل کنترل است"، لی به این نکته که ویژگی حفظ حریم شخصی فقط در بلوک های MimbleWimble پیاده سازی خواهد شد، به این معنی که این ویژگی، لایه ی اصلی Litecoin را تحت تأثیر قرار نمیدهد.

لی همچنین خاطر نشان کرد: شهرت لایت کوین به عنوان یک سکه "کسل کننده" در واقع یک مزیت است، زیرا به نظر وی "سریع ساختن و خراب کردن چیزها" رویکرد خوبی برای پول نیست:

" پول باید پایدار باشد و بی نقص کار کند. Litecoin در طول نه سال گذشته بی عیب و نقص کار کرده است."

لی همچنین خاطرنشان کرد که با توجه به نقش وی به عنوان "دیکتاتور خیرخواه" بر پروتکل Litecoin ، این رمزارز می تواند ارتقا بهتری نسبت بیتکوین داشته باشد.

”پیاده سازی هر چیزی در بیتکوین زمان بسیاری میبرد زیرا توافق بر سر موضوع بسیار کند است [...] اما اگر ما بخواهیم کاری انجام دهیم میتوانیم به سرعت عمل کنیم."