این هفته مراقب این پنج رمزارز باشید: BTC و XTZ و XLM و ADA و NEO

تاریخ انتشار: 1399/3/31

تحلیل تکنیکال هفتگی رمز ارزها

تاکشی فوجیماکی، مشاور سابق جورج سوروس، گفته است که پل تادور جونز در تلاش است این روند بزرگ را به خود جلب کند. به گفته فوجیماکی، سرمایه گذاری اخیر جونز در بیتکوین نشان دهنده ی نگرانی وی از بروز تورم است و معتقد است که رمزارزها میتوانند در چنین محیطی سودآور باشند.

به دنبال رشد و محبوبیت اخیر امنیت Bitcoin Trust Grayscale Trust در چند ماه اخیر، شرکت سرمایه گذاری Wilshire Phoenix درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه داده است تا برای بیتکوین صندوق معامله ی عمومی راه اندازی کند. اگر این صندوق سیگنال سبز دریافت کند، احتمالا سرمایه گذاران سازمانی را جذب میکند.

طی چند هفته گذشته، بیتکوین در CoinMarketCap در تلاش است تا از محدوده ی مقاومت ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلاری خارج شود. این امر میتواند بوسیله گاوهای کوتاه مدت سودآور باشد و به واسطه ی خرس های تهاجمی، شورتیگ رخ دهد. اگر بیتکوین ضعیفتر شود، احتمالا باعث كاهش قیمت دیگرaltcoin ها خواهد بود اما این امر میتواند از فرصت های سرمایه گذاری سودآور را نیز به همراه آورد. بیایید به چند رمزارز پایه ای نگاه کنیم که ممکن است فرصت های سرمایه گذاری برای گاوها و خرسها را به ارمغان آورد.

BTC / USD

بیتکوین شاهد نزاعی بین گاوها و خرس ها است. گاوها تلاش میکنند برای بالا بردن قیمت بیت کوین از منطقه مقاومتی ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار است. از طرف دیگر، خرس ها در تلاش برای ایجاد یک قله ی کوتاه مدت در سطح ۱۰۰۰۰ دلار است.

 

جفت BTC / USD در تاریخ ۱۰ ژوئن از سطح بحرانی ۱۰۰۰۰ دلار پایین آمد و در ۱۱ ژوئن به میانگین میانگین متحرک ۵۰ روزه ی خود یعنی ۹۲۵۴ دلار سقوط کرد. از این رو ، معامله گران باید با دقت این دو سطح را بررسی کنند زیرا احتمالا روند صعودی پس از برک اوت قیمت از یکی از این دو سطح شروع میشود.

اگر این جفت ارز بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه یعنی ۹۵۴۸ دلار برسد، گاوها سعی میکنند قیمت را به سطح ۱۰۰۰۰ دلار برسانند. برک اوت در منطقه ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلاری نشانگر شروع احتمالی صعودی پایدار خواهد بود.

در مقابل، اگر خرس ها قیمت را زیر قیمت SMA ۵۰ روزه نگهدارند، اصلاح عمیق تری به ۸۶۳۸.۷۰ و سپس به ۸۱۳۰.۵۸ دلار ممکن است. شکست قیمت پایین تر از این قیمت حمایتی میتواند باعث فروش بیشتر شود و روند نزولی قیمت را در پیش داشته باشد.

در حال حاضر، از آنجا که SMA ۵۰ روزه هنوز در حال رشد است، روند میانی از گاوها حمایت میکند در حالی که روند کوتاه مدت، همانطور که SMA ۱۰ روزه نشان میدهد، دارای نوسان است. 

شیب زیر خط روند قیمت(نشان داده  شده از طریق بیضی در نمودار) خرید گاوها را نشان میدهد. اما برای آنها حفظ این روند سخت است. این نشان دهده ی فروش خرس ها در هر پولبک میباشد.

در کوتاه مدت، روند نزولی همانند مقاومت عمل میکند. اگر این جفت ارز بالاتر از خط نزولی قرار بگیرند، گاوها ممکن است تلاش دیگری برای رساندن قیمت تا ۱۰۰۵۸.۵۲ دلار کنند. این حرکت میتواند یک فرصت معاملاتی برای سرمایه گذاران مهاجم ایجاد کند.

برعکس، اگر قیمت پایین رود و از خط روند قیمت آن پایینتر رود، مزیتی را برای خرس ها میآورد. اگر قیمت پایینتر از روند قیمت باشد، خرسها تلاش دیگری برای بردن قیمت این جفت زیر ۹۰۸۷.۹۶ دلار انجام میدهند. اگر این تلاش موفقیت آمیز باشد، احتمالا روند نزولی جدیدی در راه است.

XTZ / USD (تزوس)

در چند هفته گذشته تزوس در یک کانال صعودی معامله شده بود. با این حال، در ۱۱ ژوئن، قیمت این altcoin به زیر کانال سقوط کرد. کندل قرمز بزرگ بیانگر حضور خرس ها است.

با این شکست قیمت ، رمزارز یازدهم CoinMarketCap نیز از SMA  ۵۰ روزه (۲.۷۵ دلار) پایین تر رفت. هر دو میانگین متحرک در آستانه تلاقی نزولی قرار دارند و RSI در محدوده ی منفی قرار دارد که نشان دهنده ی قدرت خرس ها است.

اگر خرس ها قیمت زیر ۲.۵۲۰۲ دلاری را که در ۱۱ ژوئن تشکیل شده، پایین ببرند، احتمالاً روند نزولی شروع میشود. حمایت بعدی در روند نزولی در قیمت ۲.۲۴ دلار است که در روز ۱۰ مه رخ داده است.

اگر گاوها جهت معکوس داشته باشند و قیمت را به بالای خط نزولی ببرند، این نمای نزولی بی اثر خواهدبود. در چنین حالتی، روند ممکن است در کوتاه مدت دارای محدوده شود.

نمودار چهار ساعته نشان میدهد که فروش پس از پایین آمدن قیمت به زیر کانال، شتاب بیشتری به خود گرفت و در شکاف زیر حمایت افقی با ۲.۸۰۸۵ دلار بیشتر شد.

در پولبک، خرس ها مهاجمانه ازEMA ۱۰ روزه دفاع کردند که این یکی دیگر از نشانه های روند نزولی است. اگر خرسها بتوانند قیمت را زیر ۲.۵۲۰۲ دلار نگه دارند، احتمالا جفت XTZ / USD برای حرکت نزولی سرعت خواهد گرفت. این میتواند فرصتی کوتاه برای معامله گران مهاجم ایجاد کند.

با این حال، اگر گاوها از محدوده ی ۲.۵۲۰۲ تا ۲.۵۸۹ دلاری دفاع کنند، این جفت ارز ممکن است به ۲.۷۰ و سپس به ۲.۷۵۶۸ دلار افزایش یابد و برای چند روز در این محدوده باقی بماند. درصورتی که گاوها قیمت را بالای خط نزولی را ببرند، نظر خرسی بی ارزش خواهد بود.

XLM / USD (استلار)

استلار در ۱۱ ژوئن به زیر خط حمایت کانال صعودی و  SMA ۵۰ روز (۰.۰۷۱ دلار) سقوط کرد. گرچه این یک نشانه ی منفی است، خرس ها عامل آن نبودند.

این نشان میدهد که گاوها در حال خرید هستند و سعی در حفظ رمزارز سیزدهم CoinMarketCap در داخل کانال دارند. با این حال، خرس ها اجازه نمیدهند که گاوها این کار را به آسانی پیش ببرند. خرسها در تلاش هستند تا بهبود را متوقف و روند نزولی جدیدی را آغاز کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۰.۰۶۸۶۰۷ دلار برود، افت به ۰.۰۶۳۵۰۹ دلار و سپس به ۰.۵۹۴۰۴ نیز دلار میرسد.

در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت بالای خط نزولی نگه دارند، احتمالا تجمع آن در ۰.۰۷۹۳۱۹ دلار و سپس در ۰.۰۸۶۲۷۷ دلار خواهد رسید. این altcoin میتواند به هر صورت پیش برود و فرصت معامله را برای هر گاوها و خرسها فراهم کند.

خرس ها در مقاومت ۰.۰۷۴ دلاری درحال مقاومت اند. اگر جفت XLM / USD پایین تر ادامه یابد و زیر ۰.۰۶۸۶۰۷ دلار رود، به احتمال زیاد فروش بیشتری را کسب میکند. این میتواند فرصتی کوتاه برای معامله گران مهاجم ایجاد کند.

از طرف دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت را خط نزولی و بالای ۰.۰۷۴ دلار نگه دارند، احتمالا حرکت آن افزایشی میشود. این میتواند فرصتی برای خرید به گاوها دهد. بالاتر از خط نزولی، احتمالا تجمع به ۰.۰۸دلار و سپس به ۰.۰۸۶۲۷۷ دلار خواهد رسید.

از آنجایی که این جفت ارز می تواند به هر صورت حرکت کنند، معامله گران باید در اولین شکست (نزولی یا صعودی) حواس جمع باشند زیرا احتمال وجود یک تله گاوی یا دام خرسی زیاد است. بهتر است قبل از شروع هرگونه معامله، منتظر بمانید تا برک اوت(Breakout) پایدار شود.

ADA / USD (کاردانو)

کاردانو در حال حاضر شاهد روندی نزولی در روند صعودی خود است. SMA  ۵۰ روزه (۰.۰۶۱ دلار) در حال صعودی شدن است، که نشان می دهد قیمت در روند میانه بالا رفته است. با این حال، روند کوتاه مدت همانطور که از EMA ۱۰ روزه (۰.۰۷۹ دلار) قابل مشاهده است، منفی شده است.

پولبک بیانگر سلامت است زیرا به رمزارز دهم CoinMarketCap کمک کرده است تا سطح بزرگ مورد استفاده در RSI را تصحیح کند.

در حال حاضر، گاوها در تلاشند تا حمایتی را در سطح ۳۸.۲ درصدی فیبوناچی ایجاد کرده و با قیمت  ۰.۰۷۵۱۹۶۴ اصلاح صورت گیرد. اگر پولبک این حمایت بالاتر از ۰.۰۸۰۶۸۲۵  دلار باشد، احتمال بازگشت مجدد به ۰.۰۹۰۱۳۷۳ دلار را افزایش مییابد و اگر این سطح کاهش یابد، روند صعودی میتواند از ادامه یابد.

اما اگر خرس ها قیمت را زیر ۰.۰۷۵۱۹۶۴ دلار نگه دارند، افت به سطح اصلاحی ۵۰ و ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی با قیمت ۰.۰۷۰۵۸۱۱ و ۰.۰۶۵۹۶۵۸ دلار امکانپذیر است. هرچه پولبک عمیق تر باشد، احتمال بازگشت مجدد حرکت صعودی کمتر خواهد بود.

هر دو میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته نزولی هستند و RSI در منطقه ی منفی قرار دارد که نشان میدهد خرس ها دارای قدرت هستند.

اگر جفت ADA / USD دوباره از منطقه حمایتی ۰.۰۷۲۰ تا ۰.۰۷۴۰ دلاری، گاوها سعی در بردن قیمت بالاتر خط نزولی خواهند داشت. یک برک اوت در ۰.۰۸۰۶۸۲۵ دلار میتواند فرصت های صعودی معاملاتی را باز کند.

اگر این جفت در زیر منطقه حمایت بمانند، این نمای صعودی بی ارزش خواهد بود. چنین حرکتی نشان میدهد که خرس ها قدرتمندند.

NEO / USD

نئو در سطح بحرانی قرار دارد. SMA  ۵۰ روزه (۱۰.۳۴ دلار) دارای شیبی صعودی است که نشان میدهد روند قیمت متوسط ​​​​رو به افزایش است. با این حال، در ۱۰ ژوئن ، این altcoin در زیر خط حمایت کانال صعودی شکسته شد، که نشان میدهد حرکت صعودی در حال تضعیف است.

حتی اگر گاوها در ۱۰ ژوئن در آن قیمت خریداری میکردند، پوبلک بعدی ضعیف می بود. این بیانگر بی رونقی خرید در سطوح بالاتر است. نشانه ی منفی دیگر این است که گاوها برای حفظ قیمت داخل کانال تلاش میکنند.اگر خرسها رمزارز نوزدهم CoinMarketCap زیر ۱۰.۴۲۱۳۳ دلار ببرند، احتمالا فروش شدت می یابد. حمایت بعدی برای بررسی روند نزولی، ۹.۲۱۳۹۹ دلار و سپس ۸.۶۰۳۴۹ دلار است.

در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از EMA  ۱۰ روزه (۱۱.۲۷ دلار) و خط نزولی قرار دهند، خرید تهاجمی توسط گاوها در سطوح پایینتر را در پیش خواهد داشت. این احتمال تجمع را در ۱۲.۲۸۳۹ دلار و سپس در ۱۲.۱۷۱۱ دلار افزایش میدهد.

نمودار چهار ساعته نشان میدهد که گاوها برای حفظ قیمت داخل کانال صعودی در تلاشند. این یک نشانه منفی است چراکه این بیانگر فروش در تجمع است.

اگر جفت NEO / USD زیر ۱۰.۴۲۱۳۳ دلار قرار بگیرند، می توانند باعث سقوط های بیشتری به ۹.۵۸۴۹۸ دلار و سپس به ۹.۲۱۳۹۹ دلار شوند. معامله گران ممکن است سعی کنند با استفاده از موقعیت های کوتاه بر این حرکت سوار شوند. SMA ۵۰ روزه در حال نزول است و RSI در منطقه ی منفی قرار دارد و این نشان میدهد که خرس ها دارای قدرت هستند.

با این حال، اگر گاوها یک بار دیگر خرید کنند و جفت ارز را بالای خط نزولی را ببرند، احتمالا خرید بیشتری را درپیش خواهد بود. اگر قیمت بالاتر از خط نزولی ثابت شود، احتمال خرید برای گاوها خواهد بود.