شرکت HTC در تلفن همراه مدل Exodus Blockchain خود امکان استخراج رمزارز را قرار خواهد داد.

تاریخ انتشار: 1399/3/3

HTC

شرکت HTC در تلفن همراه مدل Exodus Blockchain خود امکان استخراج رمزارز را قرار خواهد داد.

شرکت HTC، یکی از بزرگان فناوری واقع در کشور تایوان،به کاربران خود این اجازه می دهند که از گوشی­های مدل Exodus blockchain برای استخراج رمزارزها استفاده کنند، اما این موضوع آن ها را ثروتمند نخواهد کرد.

همانطور که در روز جمعه توسط Forbes منتشر شد،این شرکت برای استفاده از اپلیکیشن DeMiner در گوشی­های همراه مدل Exodus 1S خود، با Mida Labs،شریک می­شود.این اپلیکیشن به کاربران خود اجازه می دهد که  (XMR) monero استخراج کنند و کاربران می­تواند به طور متوسط ​​روزانه حداکثر ۰.۰۰۳۸ دلار از این کار کسب درآمد داشته باشند. براساس این گزارش، برق مورد استفاده برای انجام کارهای استخراج به کمتر از نیمی از درآمد حاصل از آن خواهد رسید.

این میزان درآمد نمی­تواند هزینه تلفن را در هر بازه زمانی معقول برگرداند و در واقع حدود ۱۳۶۸۰ روز (تقریبا ۳۷ سال) طول می­کشد تا یک واحد XMR را با قیمت فعلی ۵۲ دلار بدست آید.

با این حال ، HTC می گوید در تلاش برای دستیابی به تمرکززدایی بیشتر برای استخراج رمزارز است ، فرایندی که کامپیوترهای مورد استفاده برای تأمین امنیت blockchain و پردازش معاملات در ازای دریافت پاداش بلوک را درنظر دارد.

استخراج رمزارزها علاوه بر پردازشگرهای کامپیوتری نیاز به کارت­های گرافیکی و حتی پردازنده­های اختصاصی که (ASICS) نام دارند، نیز دارد. این نیاز برای برخی بلاک چین­ها پیشروی کرده است چرا که شرکت کنندگان در پی افزایش مشکلات شبکه ، به دنبال حفظ بازده بودند. از این رو ، توانایی استخراج از طریق تلفن همراه ، جدید است و ممکن است باعث افزایش پذیرش و آموزش پیرامون رمزارزها شود.

HTC اعلام كرد كه برنامه DeMiner ، كه انتظار می­رود در تاریخی بین ماه مارس تا ژوئن سال ۲۰۲۰ راه اندازی شود، که در گوشی مدل Exodus استفاده می شود، از نظر قدرت استخراج تقریباً برابر با یك رایانه رومیزی است، اما مصرف انرژی به مراتب كمتری را دارد.

"سوال این نیست که ما "باید از CPU یا ASIC استفاده کنیم؟" سوال این است که "چگونه می توانیم تمرکززدایی را بیشتر کنیم و به یک سیستم پولی فراگیرتر اطمینان حاصل کنیم؟" Phil Chen ، رئیس غیرمتمرکز HTC ، در گزارش Forbes گفت است:

شرکت HTC، گوشی همراه مدلExodus 1S را آخر ماه اکتبر به عنوان تنها گوشی که می توان با آن نود بیت کوین را به طور کامل اجرا کرد،معرفی کرد. دامنه Exodus به کاربران امکان می دهد که ارزهای رمزگذاری شده را در کیف پول سخت افزاری داخلی Zion با امنیتی که ادعا می شود در حد "درجه نظامی" است، ذخیره کنند.

در اوایل ماه گذشته ، این شرکت یک روتر 5G را منتشر کرد که از نود کامل بیت کوین نیز پشتیبانی خواهد کرد.