تیم دراپر بر این باور است که این بیماری همه گیر (کرونا) می تواند نشانه ای محرمانه و مثبت برای بیت کوین باشد

تاریخ انتشار: 1399/3/3

Pandamic for bitcoin

تیم دراپر بر این باور است که این بیماری همه گیر (کرونا) می تواند نشانه ای محرمانه و مثبت برای بیت کوین باشد.

انتشار جهانی ویروس کرونا نقش بسیار بزرگی در سقوط بازار بورس مهیج سال 2020 داشت. لایحه­ی کمک مالی برای نجات اقتصاد جهانی 7 تریلیون دلار می باشد که به سرعت در حال افزایش است. تیم دراپر، یکی از سفته­بازهای بیت کوین بر این باور است که این تلاقی فاکتورها شاید نشانه­ای محرمانه­ است که اجازه می دهد ابداعاتی همانند بیت کوین و قرارداد های هوشمند پیشرفت کنند.

در مصاحبه­ای در ششم ماه آپریل، سرمایه گزار بزرگ بازار جهانی بیان کرد که درباره­ی برنامه­ی چاپ نامحدود پول جهت کمک مالی، امری مشکوک است. او بر این باور بود که ممکن است سال­ها زمان ببرد تا این پول به اقتصاد جهانی نفوذ کند.

"آن ها می خواهند این همه پول را چاپ کنند تا سعی کنند اقتصاد را پس بگیرند." او گفت:"آن ها میخواهند اقتصاد را در دسته­ای پول عرق کنند ولی ارزش پول کمتر و کمتر خواهدشد."

دراپر بر این باور است که مردم به بیت­کوین روی خواهند آورد چرا که عرضه­ی آن در مقایسه­ای دقیق با پول رایج که توسط بانک­های مرکزی در مقیاس میلیاردی چاپ می­شود، ثابت است: "این زمانی بسیار جالب خواهد بود که مردم بگویند: بسیار خوب،چرا از بیت کوین استفاده نکنم؟.من میدانم که فقط 21 میلیون از آن­ها موجود است و نگرانی در مورد این که آیا دولت با چاپ بسیاری از آن ها باعث کم شدن ارزش آن­ها بشود یا نه، نخواهیم داشت. درعوض میتوانیم از پولی استفاده کنیم که همگی با آن توافق داریم و بخشی از اقتصاد باز و شفاف جهانی است."

آیا جهانی شدن رو به پایان است ؟خیر!

با وجود این که بحث هایی پیرامون این که آیا ویروس کرونا باعث پایان روند رو به رشد جهانی شدن، که بیش از 25 سال ادامه داشته، می­شود یا خیر مطرح است، دراپر بر این باور است که ابداعات مالی دیجیتال همچون بیت کوین، معاملات هوشمند و هوش مصنوعی دولت­ها را وادار می کند تا در سطح مجازی بین خود رقابت کنند و خدمات بهتری را با "هزینه کمتر" برای جذب افراد مستعد فراهم کنند.

این موضوع در عوض مردم را در انتخاب­های خود توانمندتر می­کند تا بتوانند آزادانه­تر حرکت کنند و در جهان جدیدی که بهتر و دوست داشتنی­تر است زندگی کنند.او همچنین افزود:

"مهم نیست که شما آمریکایی،چینی،روسی،هندی و یا از هر ملیت دیگری باشید،ما جهانی آزاد هستیم و مرزهای جغرافیایی هر روز بی­اهمیت­تر می­شوند."